Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri

+10
Merciless_Bloodless
kübb-
rinuxchan
geboramifa
gerardrakulaemine
lnx_mcr
electra_
hawa
beatrix
chalasss
14 posters
YazarMesaj
chalasss
Mcrfans User
chalasss

Kadın
Nerden ? : ist

Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Empty
MesajKonu: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Ağus. 01, 2007 5:43 am

Yılbaşına karşıyım” (19.12.1994 Sabah) “Ben tekkeye değil dergaha gittim” (22.1.1997 Gözcü) “Ata’ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok” (12.5.1994 Hürriyet) “Her 10 kasım’da yaygara kopartılıyor” (14.11.1994 Hürriyet) “İçki yasaklansın” (1.5.1996 Hürriyet)

“İstanbul’u Medine yapacağız” (Akis)

“Bütün okullar İmam Hatip yapılacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)

“Sarık operasyonu çok komik” (15.5.1995 Sabah)

“Yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir” (25.6.1994)

“Sadece imamlar resmi nikah kıysın” (9.5.1995 Milliyet)

“Ben Millet Meclisi’nin de dua ile açılmasından yanayım” (8.1.1996 Milliyet)

(Belediye Başkanlığı döneminde Belediye meclisinin her açılışı İstiklal Marşı yerine Kuran okunarak yapılmıştır. Yine böylebir dualı açılıştan sonra bunu söylüyor.)

“Ben İstanbul’un imamıyım” (8.1.1995 Hürriyet)

“Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür” (6.3.1996 Hürriyet)

“Milli Piyango zulümdür” (29.9.1994 Hürriyet)

“Taksim’deki caminin temelini inşallah atacağız” (1.7.1994)

“Cumhurbaşkanı’nın imam hatipli olacağı günler yakındır” (5.2.1996 Akit)

“Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir…”

“Türkiye’nin yarınında artık Kemalizme ve Kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yer yoktur. Kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. Bizim için en üst belirleyici, İslam’ın etkileridir. Her şey ona göre belirlenir.”

“Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer,müminler askerimizdir.”

“Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.”

“Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.”

Dinci bir miting sırasında halka sesleniyor:

“Yolumuzun ortasında inek oturmuş, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaşmamızı engelliyor. İneği yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvelallah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız.” (İnek olarak Laik Cumhuriyeti ve ****** devrimlerini kastediyor.)
O dönem yanında olduğu Erbakan hocasının “kanlı mı olacak, kansız mı” söylemini bir başka şekilde seslendiriyor.

“Türkiye’yi eyaletlere bölmek lazım. Merkezi yönetimin bir takım yetkileri bunlara verilmelidir. Belediye Başkanları da bu konuda en yetkili olmalıdırlar. O bölgelerdeki her türlü eğitimde bunlara bırakılmalıdır.” (PKK gibi bölücülerle aynı söylem)

“Hem laik, hem müslüman olunmaz. Ya müslüman olacaksın, ya laik. İkisi birarada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi birarada olamaz.”

“Referansımız islamdır. Tek hedefimiz islam devletidir.”

“Sen “Ne mutlu Türküm diyene” dersen, onun da “Ne mutlu Kürdüm” deme hakkı vardır.”
Oğlunun nikah davetiyesindeki tarih: “29 Zilkade 1421” (Nikah tarihi olarak Arap takvimindeki tarihi kullanıyor)

“1.5 milyarlık islam alemi, müslüman milletimizin ayağa kalkmasını sabırsızlıkla bekliyor. Kalkacağız, bu ayaklanma başlayacak.”

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan, Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır.”

Başbakan olduktan sonra

“Türkiye’yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. Herşeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.”

“Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be.”

“Kadın nereye isterse oturur, Sana ne yaa! Ayıp yaa!” (Kars’ta AKP toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturtulmasını eleştiren gazeteciye)

“Bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. Sen ne kadar maaş alıyorsun?” (Almanya Başbakanı’na)
“Türkiye’de kürt sorunu vardır. Bunu Türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz. Türkiyeli kimliği her vatandaşın üst kimliği olmalı, Türk kavramı da alt kimlik olarak değerlendirilmelidir. İsteyen isterse yine ben Türküm derse desin.”

(Diyarbakır’da halka yaptığı konuşmada alt üst kimlik tartışmasıyla Türk kimliğini de Ermeni, Rum, Kürt gibi alt kimlik olarak gösteriyor.) PKK ile aynı söyleme giriyor.

“PKK’nın cenaze töreninde bayrağını açması da, F-16’ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. İki tarafında yaptığı yanlış” PKK terör örgütü ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ni aynı kefeye koyuyor, kendince her iki tarafa da eşit yaklaşıyor.

“Suriye’yi Lübnan’dan çıkardıkları gibi, bizi de Kıbrıs’tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.”

“Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün değil”

“Fazla içmedin değil mi? Ağzın içki kokuyor.” (Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi’ne)

“Dur dinle be!.. Dur dinle!.. 9 ay 10 gün be!..” (Seçim konuşmaları sırasında vatandaşa)

“Yahu, bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak.” (Erzurum’da çiftçilere sesleniyor)

“Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. Ulema ne diyorsa o

olur.” (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne)

(Danıştay’ın türban kararı konusunda) “Efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir”

(Bir kaç hafta sonra işareti alan şeriatçı bir terörist Danıştay’ı bastı ve türban kararı veren Danıştay üyelerini silahla taradı, Danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.) “Sallamaa.., elini kolunu sallamaa.., her yerin oynuyor be!” (Muhalefet milletvekiline)

“ABD’de özgürlük anlayışı var ama benim ülkemde yok” (Benim ülkem özgür değil diye, ABD gezisinde ülkesini Amerikalılara şikayet ediyor.)

“Ulan terbiyesizlik yapma! Artistlik yapma ulan! Hadi ananı da al git burdan” (Mersin’de bir vatandaşa)

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmayan yüzlerce atamanın vekaletlerle yürütülmesi konusunda: “Biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz. Mecelle’de (şeriat hukuku) böyle bir kaide var.”

“Ne konuşacam ben o kadınla yahu!” (Şehit annesine)

“Askerlik yan gelip yatma yeri değil” ( Şehit yakınlarına)

“Söyleyin şu sahtekâra ne istiyormuş” (Almanya’da bir gurbetçi için söylüyor)

Bu lafı söylediği toplantıda salondaki vatandaşlara Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyükelçisi’ni yuhalatıyor.
“Burası (kafasını göstererek) basmıyor. Hayatında iki koyun gütmediği için bunu kavrayamıyor.” (YÖK Başkanı Prof.Dr. Erdoğan Teziç’e)

“Kendisine kefilim, babam gibi güvenirim, Ona kendime inandığım gibi inanıyorum.” (Birleşmiş Milletler tarafından tüm dünyada terörist ilan edilen ve aranan El Kadı hakkında)

“Onları hoplatacağım.” (Terörist El Kadı’yı eleştiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere)
PKK ateşkes kararı verince: “Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmayız” (PKK’yı muhatap alıyor ve ateşkes kararlarına jest yaparak karşılık veriyor.)

“Neyseki, yaşına başına saygı duyuyorum. Ağzı olan konuşuyor be!” (Kıbrıs davasının 50 yıllık lideri Rauf Denktaş’a)

“Ulusalmış, milliyetçiymiş, Ne milliyetçisi yahu, Bunlardan olsa olsa saman milliyetçisi olur.”
“Sanki maçta gibi bağırıp çağırıyorlar, (Türkiye laiktir, laik kalacak) diye, bunlar hoş şeyler değil.” (AKP Genel Kongresinde)

Şerefsizler Bizim çocuklar açmı kalsın be!

Kes ulan sesini
Sana üç nokta koyarım
Otur ulan oturduğun yerde, herşeye burnunu sokma
Ve diğerleri;

daha neler duyucağız kim bilir??

tam geyiklik konu olduğu için burayı uygun gördüm
beatrix
Mcrfans User
beatrix

Kadın
Nerden ? : Helm's Deep

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimePerş. Ağus. 02, 2007 7:24 am

Komedi yaa Very Happy

Bide -Ben iyiyim siz How are you? demesi süperdi yaa Very Happy
hawa
Mcrfans User
hawa

Kadın
Nerden ? : ölebilicem herhangi bi yer

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimePerş. Ağus. 02, 2007 7:26 am

süper ya Very Happy Razz
electra_
Mcrfans User
electra_

Kadın

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimePerş. Ağus. 02, 2007 7:42 am

harbi daha ne duyucaz acaba Mad
lnx_mcr
Mcrfans User
lnx_mcr

Kadın
Nerden ? : kube
Hayranı Olduğu Grup Üyesi : Gerard Way

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Şub. 11, 2009 11:41 am

Ben müslümanım diyenin aynı zamanda laikim demesi mümkün değil”bu nedemek yaa Mad allahım Türkiye'nin hali ne olacak yaa valla gülüyoruz falan ama üzülüyorum halimize Neutral
gerardrakulaemine
Mcrfans User
gerardrakulaemine

Kadın
Nerden ? : jjkl

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Şub. 11, 2009 6:06 pm

konu hortlatılmış
nese adamın şeriat hukuku hakkında sölediğinin dışındaki herşeye katılıyorum iiyi deimş helal olsun
ayrıca komik deil.
geboramifa
Mcrfans User
geboramifa

Kadın
Nerden ? : ...

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 3:15 am

ben valla anlamadım komik mi komik deil mi Razz
rinuxchan
Mcrfans User

Kadın
Nerden ? : Ankara

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 5:11 am

hay ben o tayyip erdoğanı ...
ayrıca komik değil ne halde olduğumuzu gösteriyo
kübb-
Mcrfans User
kübb-

Kadın
Nerden ? : istanbul

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeSalı Mart 24, 2009 2:11 pm

Doğru mu? Doğru dedi bi arkadaş.Şimdi düşüp bayılcam =S
Bu adamdan nefret ediyorum.Herşeyinden nefret ediyorum.Bizim salak millet bunu hala nası başa geçiriyor ya?? Nasıl bi akıl nasıl bi mantıktır?
Kömür veriyo yok bilmem ne veriyo diye oylarınızı yığın bu şerefsize.Kötü sonumuz bazı düşüncesizler yüzünden dahada yakınlaşıyor.Ohh ne güzel!
Allah belasını versin valla nefret ediyorum yaa!
Bu konu o kadar ciddi bi konuki!
Bu adamın ismini duyunca ciddileşiyorum hiç komik şeyler gelmiyo aklıma.Batırdı ülkeyi.Yine batırıcak.Haydi hayırlısı.!
Merciless_Bloodless
Mcrfans User
Merciless_Bloodless

Kadın
Nerden ? : Türkiye'nin 25° 40' - 27° 30' doğu boylamları ve 39° 27' - 40° 45' kuzey enlemleri arasında olan yer
Hayranı Olduğu Grup Üyesi : Gerard Way

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Mart 25, 2009 7:50 am

Yaa adamın yanına gidip "faceine sh.tliyim senin" demek istiyorum, onun tarzıyla anlar belki o zaman lol!
gerardrakulaemine
Mcrfans User
gerardrakulaemine

Kadın

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Nis. 01, 2009 5:31 am

kübb- demiş ki:
Doğru mu? Doğru dedi bi arkadaş.Şimdi düşüp bayılcam =S
he dedim.bayılabilrisin şimdi.
kübb- demiş ki:
Bu adamdan nefret ediyorum.Herşeyinden nefret ediyorum.
edebilirsin.özgürlüün bu snn
kübb- demiş ki:
Bizim salak millet bunu hala nası başa geçiriyor ya?? Nasıl bi akıl nasıl bi mantıktır?
o kadar millet şapşal bir siz akıllısınız zaten
kübb- demiş ki:
Kömür veriyo yok bilmem ne veriyo diye oylarınızı yığın bu şerefsize.
diğer partiler çok namuslu çok şerefli.ne vaat edseler yaparlar sonsuz güvenim var hepsine zaten.
kübb- demiş ki:
Kötü sonumuz bazı düşüncesizler yüzünden dahada yakınlaşıyor.Ohh ne güzel!
düşüncesizler derken?
kübb- demiş ki:
Allah belasını versin valla nefret ediyorum yaa!
Bu konu o kadar ciddi bi konuki!
Bu adamın ismini duyunca ciddileşiyorum hiç komik şeyler gelmiyo aklıma.Batırdı ülkeyi.Yine batırıcak.Haydi hayırlısı.!
inşallah hayırlısı diyorum gerisine karışmıyorum .

kimsenin kimseye oyunu kime verdiğine karışma hakkı yok.sen istediğine ver ben istediğime.(aman şu verleri de yanlış anlamazsınız inş)
gerardrakulaemine
Mcrfans User
gerardrakulaemine

Kadın

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Nis. 01, 2009 5:52 am

chp limisiniz nesiniz heryerden fışkırıyonuz.hep belli ediosunuz kendinizi nese daha fazla yazmamma gerek yok
:: | aycha | ::
Mcrfans User
:: | aycha | ::

Kadın
Nerden ? : izmir izmir güzel izmir

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Nis. 01, 2009 7:57 am

neyse ama biz gibi aydın insanlar var oldukça ben inanıyorum ki bir şeyler olacak arkadaşlar okumaya aydınlanmaya devam edelim çünkü annelerimiz babalarımız bize güveniyor bunun gibi faşist insanları ordan indirmek için ******'ün bize emanet ettiği bu ülkeyi faşizmden ve amerikan emperyalizminden kurtarmak bize düşüyor bence x} ben yapılanları asla unutmayacağım valla bu konular bayağ derin Smile
gerardrakulaemine
Mcrfans User
gerardrakulaemine

Kadın

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 10:00 am

bu arada bn mhp liyim ama abim akp li ve tayyipin bu sözlerine katıldım
faşistçe maşistçe Smile
ayça
Mcrfans User
ayça

Kadın
Nerden ? : ankara
Meslek : öğrenci
Hayranı Olduğu Grup Üyesi : Hepsi

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 10:38 pm

yani varya bzm milletimiz hala akıllanmadı hala gidip şu alçak herifin partisine verio ayrıca 29 marttaki seçimlerde chp ye ait yanmış oy pusulaları bulundu alçak herifler elektrikleri bi kestler herşey değişti daha sölenecek çok şey var ama nese :aaa
Never Mind
Mcrfans User
Never Mind

Kadın
Nerden ? : NAÖL

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeÇarş. Haz. 03, 2009 6:01 am

hamdolsun

sürtündü de geçti

ben çevrecinin daniskasıyım

bunlar da vardı Very Happy
geboramifa
Mcrfans User
geboramifa

Kadın
Nerden ? : ...

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeCuma Haz. 05, 2009 6:47 am

konu aaslında ciddi bende şimdi anladım Smile
cansu_gerard
Mcrfans User

Kadın
Nerden ? : kalifornya

MesajKonu: Geri: Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri   Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri Icon_minitimeC.tesi Nis. 03, 2010 12:22 pm

one minit!

benim için davos bitmiştir daha da davosa gelmem

sayın pres benden yaşlısın sesin benden çok çıkıyo.

"bunlarda benden" (favorilerim)

Recep Tayyip Erdoğanın dünden bugüne söyledikleri
1 sayfadaki 1 sayfası